Produkt dnia
Obrzeże Ogrodowe PROSTE - 51 x 20 cm
Obrzeże Ogrodowe PROSTE - 51 x 20 cm

65,00 zł

52,85 zł

szt.
Kwietnik NOVO WYSOKI - LOFT
Kwietnik NOVO WYSOKI - LOFT

147,00 zł

119,51 zł

szt.
Palenisko ogrodowe SQUARE
Palenisko ogrodowe SQUARE

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Palenisko ogrodowe BOWL
Palenisko ogrodowe BOWL

393,00 zł

319,51 zł

szt.
Kwietnik MODUŁOWY I - LOFT
Kwietnik MODUŁOWY I - LOFT

237,00 zł

192,68 zł

szt.
Pergola ogrodowa z ławkami (Altanka)
Pergola ogrodowa z ławkami (Altanka)

1 559,00 zł

1 267,48 zł

szt.
Kwietnik SZEROKI - LOFT
Kwietnik SZEROKI - LOFT

477,00 zł

387,80 zł

Obrzeże Ogrodowe ŁUK - 75 x 20 cm
Obrzeże Ogrodowe ŁUK - 75 x 20 cm

86,00 zł

69,92 zł

szt.
Platforma, wózek NA KÓŁKACH pod donicę
Platforma, wózek NA KÓŁKACH pod donicę

119,00 zł

96,75 zł

szt.
Płotek ogrodowy "Klasyczny" - metalowy
Płotek ogrodowy "Klasyczny" - metalowy

83,00 zł

67,48 zł

szt.
Kontakt

Masz pytania?
Nasz konsultant jest dostępny pod telefonem

7 dni w tygodniu

w godzinach 7.00 - 20.00

+48 600 07 03 06

 

KONTAKT:
Koniczynka 24
ul.Przebendów 99
39-308 Wadowice Górne
+48 600 07 03 06
e-mail: sklep@koniczynka24.pl

Jakie podpory pod pnącza / kwiaty wybrać?

0

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym, zielonym ogrodem pełnym kwiatów, musisz zapewnić im odpowiednie warunki wzrostu. Niektóre rośliny nie mają wysokich wymagań dotyczących pielęgnacji, inne potrzebują wsparcia, w tym m.in. podpór, pozwalających zabezpieczać ich wrażliwe części przed destrukcyjnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, czy silny wiatr. Dlatego wzbogacając o nie ogród, warto zastanowić się, jaki rodzaj stelaży będzie najbardziej odpowiedni dla pnączy, warzyw, a także delikatnych drzewek i krzewów owocowych.

Kwiaty i pnącza – jakie podpory wybrać?

Piękne ściany kwiatów bądź intensywnie zielonych liści to marzenie niejednego właściciela ogrodu. Aby móc się nimi cieszyć, należy zapewnić roślinom odpowiednie warunki wzrostu oraz rozwoju. Ważne jest nie tylko regularne podlewanie i pielęgnacja, ale także zadbanie o odpowiedni stelaż, po którym będą mogły się piąć.

Dobrym rozwiązaniem są metalowe podpory pod pnącza, których chropowata struktura pozwala na zaczepianie się wąsów bądź kolców, ułatwiając roślinie wzrost. Dodatkowo, stalowe, malowane proszkowo stelaże wykazują wysoką odporność na wilgoć oraz promieniowanie słoneczne, na długo zachowując swoją pierwotną estetykę i funkcjonalność.

W przypadku delikatnych roślin, które z łatwością pną się po przygotowanym stelażu, można zdecydować się na podpory w formie kratki, oraz oryginalnego stelaża w kształcie parasola czy palmy. W zależności od rodzaju, można wbić w ziemię lub ozdobną skrzynkę, tworząc zachwycające kompozycję ogrodowe i tarasowe. Tego typu stelaże doskonale sprawdzą się jako wsparcie dla m.in. powojnika wielkokwiatowego czy wilca. Mogą także posłużyć jako podpory pod kwiaty, w tym róże pnące, doskonale prezentujące się w połączeniu z pergolą w kształcie łuku bądź altanki.

Silnie rosnące rośliny potrzebują stabilnego oraz wytrzymałego wsparcia. Pomocne mogą okazać się metalowe parawany oraz duże podpory pod kwiaty i pnącza, umożliwiające roślinie owinięcie się wokół nich. Wśród tego typu pnączy, wyróżnić można m.in. glicynię chińską oraz rdest Auberta, świetnie sprawdzające się w ogrodach.

Warzywa, krzewy i drzewa owocowe – jakie podpory wybrać?

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, warzywa, krzewy i młode drzewka owocowe nie wymagają masywnych parawanów. Warto jednak zapewnić im dodatkowe wsparcie, m.in. przed intensywnym wiatrem, mogącym powodować poważne uszkodzenia gałęzi. Pomocne mogą okazać się tyczki oraz podpory pod rośliny w formie spirali, tyczki oraz drabinki. Doskonale sprawdzą się jako wsparcie dla agrestu, czerwonej porzeczki oraz fasoli i krzewu pomidora.

Warto pamiętać o tym, że pergole mają wspierać i chronić rośliny, które mogą nie poradzić sobie m.in. z gwałtownymi podmuchami wiatru, a także uwydatniać walory estetyczne roślin ozdobnych, dlatego tak ważne jest dopasowanie stelaży pod kątem tempa wzrostu oraz gabarytów pnącza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl